Dłonie i Stopy

Home  >>  Dłonie i Stopy

PIELĘGNACJA DŁONI I PAZNOKCI
Zadbana skóra dłoni , wypielęgnowane i zdrowe paznokcie są wizytówką każdej eleganckiej kobiety i zadbanego mężczyzny. Wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne na dłonie mające na celu wygładzenie i nawilżenie skóry, wzmocnienie oraz regenerację płytki paznokciowej.

Proponujemy:

-manicure biologiczny

- manicure klasyczny

- manicure japoński

- zabieg parafinowy na dłonie

Obejmuje pielęgnację dłoni i paznokci nie wykorzystując ostrych narzędzi (wycinania skórek około paznokciowych).
- manicure klasyczny
Z wykorzystaniem narzędzi, usunięciem skórki około paznokciowej, pielęgnacją płytki paznokciowej i skóry dłoni oraz malowanie jednolitym kolorem.
- manicure japoński
Piękne, naturalne paznokcie o niepowtarzalnym blasku różowej perły.

Manicure japoński wzmacnia naturalną płytkę paznokcia, nadaje piękny połysk, uszczelnia płytkę paznokcia, zasila w składniki naturalne. W skład preparatów wchodzą: witaminy A + E, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza japońskiego.
400 lat temu japońskie arystokratki odkryły tajemnicę manicure, który dawał ich paznokciom delikatny blask rzadko spotykanej różowej perły.
Manicure japoński zalecany jest szczególnie na paznokcie łamliwe, kruche, porowkowane i rozdwajające się.
Zabieg polega na wmasowaniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia. Następnie nałożoną pastę zabezpieczamy wcierając puder, który powoduje zatrzymanie składników zawartych w paście przed spłukaniem z płytki paznokcia. Dodatkowym efektem tego zabiegu jest wysoki naturalny połysk, który utrzymuje się na płytce paznokcia ok. 2 tygodni.
Po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane malowanie paznokci przez 4-5 dni, gdyż przyczepność lakieru do płytki paznokcia w tym okresie jest bardzo ograniczona.
Manicure japoński zalecany jest razem z manicure biologicznym, co odkryje w pełni naturalne piękno paznokci. Zabieg trwa ok. 60 - 90 minut i należy go powtarzać co 2-3 tygodnie w celu uzupełnienia dobroczynnych składników

Pedicure kosmetyczny to relaksujący i kojący zabieg pielęgnacyjny na stopy obejmujący odżywczą, odświeżającą i nawilżającą kąpiel stóp, opracowanie podeszwy stopy, nadanie kształtu paznokciom , peeling stóp, maskę regenerującą oraz krem i maść na zakończenie zabiegu i ewentualne malowanie paznokci.

Podczas zabiegu paznokciom u stóp nadawany jest odpowiedni kształt poprzez opiłowanie płytki paznokciowej oraz usunięcie naskórka okalającego paznokcie. Zrogowaciały naskórek z pięt jest usuwany za pomocą omegi i frezarki. Do całkowitego wygładzenia używamy peelingu i wykonujemy delikatny masaż stóp. Dzięki temu skóra staje się bardziej gładka i optymalnie przygotowana do przyjęcia innych intensywnie pielęgnujących preparatów. W ten sposób zostaje pobudzone ukrwienie przez co skóra staje się ponownie miękka i elastyczna. Następnie nakładana zostaje maska regenerująca. Na koniec zabiegu smarujemy stopy kremem i nakładamy maść leczniczą na pęknięcia w zależności od potrzeb.